W naszej ofercie znaleźć można dennice aluminiowe oraz stalowe. Występują one w różnych kształtach, w zależności od przeznaczenia zbiornika.

Podział dennic ze względu na kształt

Jak już zostało wspomniane, podziału dennic dokonujemy przede wszystkim ze względu na kształt. Wyróżniamy:

  • dennice płaskie,
  • dennice stożkowe,
  • dennice kufrowe,
  • dennice elipsoidalne.

Każdy z tych rodzajów jest stosowany w zależności od przeznaczenia zbiornika i wpływa bezpośrednio na jego bezpieczeństwo.

Dobór odpowiedniej dennicy

Kształt to podstawowe kryterium w doborze dennicy. Z uwagi na to, że w zbiornikach mogą być przechowywane różne materiały, w tym m.in. substancje niebezpieczne, trzeba uwzględnić ich specyfikę. Jej forma musi być dobrana odpowiednio do ciśnienia i zastosowania projektowanego zbiornika, gdyż odpowiada ona za bezpieczeństwo przechowywania. Przykładowo, dennice stożkowe przeznaczone są do przechowywania cieczy bezciśnieniowych. Dennice o kształcie płaskim pozwalają na bezpieczne przechowywanie cieczy o ciśnieniu neutralnych. Z kolei dennice w kształcie elipsoidalnym, najczęściej występują w zbiornikach do przechowywania cieczy o dużym i małym ciśnieniu.

Materiały, z jakich produkowane są dennice

Bezpieczeństwo, wytrzymałość oraz solidność dennicy zależy nie tylko od kształtu, ale również materiału, z jakiego została wykonana. Z uwagi na szerokie spektrum substancji, jakie mogą być przechowywane i transportowane w zbiornikach czy cysternach, zastosowane przy produkcji materiały muszą wyróżniać się najwyższym poziomem niezawodności. To właśnie dlatego nasze produkty powstają ze stali i aluminium. Dzięki temu oferowane dennice wyróżniają się wysoką jakością i są w stanie znieść nawet wyjątkowo ciężkie warunki środowiskowe. Wykazują odporność na działanie inwazyjnych substancji, a także uszkodzenia mechaniczne. Potwierdzeniem wysokiej jakości dennic stalowych i aluminiowych są przyznane certyfikaty TDT oraz certyfikaty materiałowe.