Włazy

W naszym asortymencie ze specjalistyczną armaturą ważne miejsce zajmują włazy do cystern samochodowych i kolejowych oraz włazy do tank kontenerów. Zajmujemy się dystrybucją włazów FORT VALE, uznanego producenta włazów i zaworów ciśnieniowych. Są to wysokiej jakości włazy kwasoodporne, doskonale sprawdzającej się w przypadku aplikacji transportowych, a potwierdzeniem ich niezwykłej jakości są odpowiednie certyfikaty LRS, TDT, ADR/RID/IMDG, EN14025. W przygotowanej przez nas ofercie jest dostępnych wiele modeli włazów również innych producentów o różnych kształtach, w tym włazy owalne, okrągłe i prostokątne. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o parametrach technicznych poszczególnych modeli!

Wymagania dotyczące włazów

Włazy pełnią ważną funkcję w zabezpieczaniu transportowanych towarów. Dlatego niezwykle istotne jest, aby były wykonane z materiałów odpornych na działanie czynników środowiskowych i to zarówno tych panujących na zewnątrz, jak i na wewnątrz zbiornika. Zaleca się wykorzystywanie włazów nierdzewnych wykonanych ze stali o odpowiednich parametrach technicznych, która zapewniają jej wysoką odporność na korozję, działanie kwasów, a także różnego rodzaju roztworów alkalicznych. Dodatkowo ważne jest, aby właz niezależnie od jego kształtu zapewniał bezproblemowy dostęp do wnętrza cysterny w celu skontrolowania jej stanu oraz przeprowadzenia konserwacji i napraw.

Duże znacznie ma również rodzaj uszczelniania. Powinno ono być wykonane z materiałów łączących wytrzymałość z niską wrażliwością na działanie wysokich i niskich temperatur. Przy wyborze uszczelek włazu należy również wziąć pod uwagę rodzaj przewożonego surowca. Muszą być odporne na jego działanie i nie wchodzić z nim w reakcje.

Wszystkie te wymogi doskonale spełnią włazy dostępne w naszej ofercie. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o parametrach technicznych poszczególnych modeli. W przypadku problemu z wyborem odpowiedniego modelu zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem. Udzieli on Państwu wszystkich niezbędnych informacji oraz doradzi właz najlepiej dostosowany do Państwa potrzeb.

 

Zmiany techniczne włazów 2017