Dennice

Dostarczając specjalistyczne wyposażenie do cystern samochodowych i kolejowych, zajmujemy się sprzedażą m. in. zaworów i włazów do cystern, a także szerokiego wachlarza dennic do zbiorników. W sprzedaży posiadamy dennice różniące się kształtem, w tym eliptyczne i kufrowe.

Czym jest dennica i jak ją wybrać?

Dennica to termin, którym określa się spodnią, przyspawaną do zbiornika część, która służy do zakrywania otworu. Ze względu na zróżnicowane potrzeby odbiorców w procesie produkcji nadaje się im zróżnicowane kształty. Mogą być płaskie, stożkowe, kufrowe lub elipsoidalne. Każdy rodzaj posiada określone przeznaczenie i nie pozostaje bez wpływu na bezpieczeństwo oraz funkcjonalność zbiornika, w którym są zamontowane.

 Dennice stalowe i aluminiowe

Dla solidności dennicy niezależnie od jej kształtu duże znacznie ma również materiał, z którego jest wykonana. Zważając na fakt, że nierzadko elementy te stosowane są również w cysternach i zbiornikach transportowych, przewożących towary o niebezpiecznym charakterze, to muszą koniecznie zapewniać wysoki poziom niezawodności. Oferowane przez nas dennice stalowe i aluminiowe są w stanie znieść nawet wyjątkowo trudne warunki środowiskowe. Wykazują one ponadto dużą odporność na działanie nawet silnie inwazyjnych substancji. Dowodem wysokiej jakości naszych dennic są przyznane im certyfikaty TDT.

Posiadamy szeroki wybór dennic w różnych rozmiarach i kształtach. Szczegółowe informacje dotyczące konkretnych modeli znajdą Państwo w naszych katalogach PDF.