Złącza API

Złącza API to złącza paliwowe, które są wykorzystywane do załadunku oddolnego paliwa do cystern drogowych na terminalach paliw. W sprzedaży posiadamy wysokiej jakości złącza FORT VALE, firmy specjalizującej się w produkcji zaworów i włazów do cystern. Złącza API są najczęściej stosowane także do rozładunku cystern samochodowych oraz używane jako niezawodne wyposażenie ramion nalewczych w wielu bazach paliwowych. Oferowane produkty są wykonane z aluminium, a ich ciśnienie robocze wynosi średnio 6 bar. Dokładne informacje o specyfikacji technicznej złącz API zamieszczamy w broszurze PDF – zachęcamy do lektury! W naszej ofercie znajdą Państwo również złącza suchoodcinające firmy FORT VALE.

Złącza API – co to jest?

Złącza API są produkowane zgodnie z normami wydanymi przez American Petroleum Institute. Ich podstawowa funkcja to umożliwienie oddolnego rozładunku i załadunku paliwa z cystern. Do części męskiej API podłącza się węża lub ramię nalewcze w trakcie rozładunku bądź załadunku.

Ramiona nalewacze do paliw.

We współpracy z klientem firma FORT VALE wprowadziła do sprzedaży kompletne ramię nalewcze do oddolnego i górnego załadunku cystern paliwowych. Ramię zawiera szereg innowacyjnych rozwiązań technicznych.