Na wyposażenie cystern składa się wiele komponentów, które dostępne są w naszej ofercie. W tym artykule poznasz wybrane przykłady oferowanych przez nas akcesoriów do cystern.

Wybrane przykłady akcesoriów do cystern

  • Zawory. W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór zaworów do cystern. Wyróżniają się najwyższą jakością, dlatego gwarantują solidne zabezpieczenie przewożonych materiałów. Spełniają wszystkie niezbędne normy w zależności od zastosowania cysterny (np. dla cystern ADR normy EN14433, EN144432). Są to m.in. zawory kulowe, zawory denne, zawory odcinające, zawory zwrotne czy zawory bezpieczeństwa. Oprócz tego występują też zawory nadmiernego przepływu, zawory oddechowe , zwykle zawory kwasoodporne.
  • Płytki bezpieczeństwa. Zabezpieczają przed nadmiernym wzrostem ciśnienia. Płytka szybko odprowadza medium robocze z zabezpieczonego urządzenia, np. zbiornika, przez wolny przekrój powstały w wyniku rozerwania wymiennej płytki. Zamontowanie prawidłowo dobranej płytki chroni zbiorniki i cysterny przed konsekwencjami działania ciśnienia .
  • Pomosty aluminiowe. Zapewniają bezpieczeństwo osobom dokonującym kontroli cysterny.
  • Zaślepki i złącza cysternowe. Należą do grupy armatury przemysłowej i są wykorzystywane przy załadunku i rozładunku cystern. Wykonane są zgodnie z obowiązującymi normami i zapewniają wysoką jakość, trwałość oraz niezawodność.
  • Tabliczki cysternowe. Każda cysterna musi być oznakowana. Służą do tego metalowe tabliczki, które są odporne na korozję, czytelne i trwale przymocowane do cysterny w miejscu łatwo dostępnym do kontroli.
  • Manometry kwasoodporne. Cysterna powinna być wyposażona w stosowny przyrząd do pomiarów ciśnienia. Używane są do tego manometry kwasoodporne, które również dostępne są w naszej ofercie.
  • Termometry. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia pomiarowego w cysternach są termometry. W naszym asortymencie znajdziesz termometry analogowe i cyfrowe.

To tylko wybrane przykłady akcesoriów do cystern, jakie znajdziesz w naszej ofercie. Wszystkie oferowane produkty możesz poznać na naszej stronie internetowej.