Firma Fort Vale  promuje bezpieczną obsługę produktów naftowych i demonstruje swoje przywiązanie do podejmowania działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa poprzez drobiazgowe badania i bieżące doskonalenie produktów dla przemysłu naftowego.

Złącze Safeload MK3  –  półautomatyczne złącze do załadunku oddolnego auto cystern to pierwsze i jedyne takie złącze na rynku mające rozszerzone szczęki mocujące, które obejmują w  ponad 60%  obwód złącza męskiego na zbiorniku. Ta unikalna funkcja zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i pewność połączenia między adapterem i złączem zmniejszając ryzyko wycieku produktu. Wzrost powierzchni styku, w porównaniu z konwencjonalnymi złączami znacznie zmniejsza zużycie zarówno złącza API na nalewaku jak i na cysternie. Dzięki temu wydłuża się okres żywotności obu jednostek.

Konstrukcja Złącza API zapewnia minimalną ilość pozostałego paliwa w pustej przestrzeni złącza co zabezpiecza przed wnikaniem zanieczyszczeń. Równocześnie wyciek paliwa podczas odłączenia wynosi przeciętnie 75% mniej niż dopuszczalne 5ml. Szczęki, sprężyny i rękojeść są wykonane z stali kwasoodpornej co znacząco przedłuża żywotność złącza , zwłaszcza w kontakcie z zanieczyszczonym paliwem.

Zgodnie z normą PN-EN13083 dla oddolnego załadunku i rozładunku oraz normami BS EN12266-1 i PNEN12266-2 Fort Vale zaprojektował i przeprowadził program badań wytrzymałości złącza Safeload MK3. Początkowo producent zamierzał zbadać wartości  szacunkowe  na podstawie jednej operacji co dwadzieścia minut przez  24 dni przez pięć lat co dało  131.400 cykli. W rezultacie test kontynuowano przez  250000 cykli co stanowi 10-krotność liczby cykli normy BS EN13083. Złącze było podłączane, otwierane, z płynem pod ciśnieniem przez określony okres czasu, a następnie zamykane i odłączane. Licznik został przymocowany do łącznika, aby automatycznie kontrolować liczbę połączeń. Po zakończeniu złącze pozostało szczelne i nie posiadało śladów znacznego zużycie lub uszkodzenia którejkolwiek z części. Podobnie podczas rutynowych kontroli na jednostkach w terenie, 18 miesięczne złącza, które były używane w ciężkim warunkach przez  dwie zimy podczas których przepompowano 90 mln litrów nie wykazały śladów  zużycia szczęk mocujących czy uszczelnień. Aby odwzorować trudy codziennej pracy, Fort Vale zdecydował się na wykonanie badania wpływu na złącze MK3 wielokrotnych  bocznych uderzeń oraz upadków na podstawie wymagań normy BS EN13463. Po badaniu  złącze pozostało w położeniu zamkniętym przy pełnej blokadzie udowadniając, że jest to więcej niż wymaga utrzymanie bezpieczeństwa produktu, personelu obsługującego oraz środowiska. Złącze jest również zgodne z normą ATEX II Cat Group. 2, EN13083 i API RP1004 i każdy sprzedany zawór API jest dostarczany z kompleksową instrukcją obsługi.

Fort Vale kontynuuje program ulepszania swoich produktów i warunków pracy.  Misją firmy jest aby w znacznym stopniu przyczynić się do bezpieczeństwa w przemyślne naftowym poprzez dostarczanie najbardziej solidnych, bezpiecznych i opłacalnych produktów wspartych poprzez światowy serwis po sprzedaży.

Tutaj możesz zobaczyć film video http://www.youtube.com/watch?v=5L8p9d7–8M&feature=g-all-u

Uzupełnieniem gamy złącz API są złącza tzw. sucho-odcinające certyfikowane na zgodność z ADR/RID/IMDG/EN1.4432 do bezpiecznego załadunku i rozładunku ciekłych substancji chemicznych innych niż paliwa. FORT VALE w odróżnieniu od innych dostawców proponuje opatentowane i unikatowe rozwiązanie pokrywy ciśnieniowej złącza zdejmowanej na bok a nie odkręcanej co znacznie zwiększa bezpieczeństwo użytkowania złącza i minimalizuje ryzyko eksplozji pokrywy. Pokrywy są wykonane w wersji „fire – safe”.  Złącza są kompatybilne z złączami innych producentów.[:]

Вы когда-нибудь задумывались над тем, как Fort Vale разрабатывает API Safeload
ответвители? или строгие тесты, которые мы прошли через них? И почему мы предлагаем
3-летняя гарантия на все металлические детали? Ну, теперь вы можете узнать
больше!

Смотрите нашу самую последнюю видео-загрузку на You Tube, показывающую, как мы производим и
протестировал соединитель Safeload. Интенсивные испытания, выполненные на соединителе
включили тесты цикла до 250 000 операций, тесты на падение и испытания на удар!
Мало того, что адаптер Safeload успешно завершил тесты, но это
также соответствует требованиям ATEX Group II Cat. 2, BS EN13083 и API RP1004.

Смотрите видео здесь:
http://www.youtube.com/watch?v=5L8p9d7–8M&feature=g-all-u
[: